3 Ekim 2012

Galatasaray-Braga Maçı Sonrası

Bir Şampiyonlar Ligi maçını daha geride bıraktı takımımız. Çok umutlu olduğumuz mutlak 3 puan beklediğimiz bu maçta maleseef ki 2-0 mağlup olarak maçı bitirdik. 90 dakika boyunca Braga defansının belini kıramadık ona yanıyorum ben 10 kişi defans yaptılar kalemize 2 kere geldiler 2 gol attılar gittiler temiz iş    yaptı adamlar. Hata kimde diye soran olursa hepimizde önce takımımız da sonra Fatih hoca da 3 değişikliği de yanlış buluyorum ben şahsen tabii Hamit'in de yokluğu arandı.

Şans Bizden Yana Değildi..
Ceza alanı dışından sağ ayakla mükemmel bir plase ile şut çeken Aydın Yılmaz'ın topu kaleci Beto'nun parmaklarından iki direğin birleştiği yerden 90'dan döndü bu pozisyondan sonra takımımız biraz da olsa ateşledi ama bir türlü golü bulamadı.

%100 Galatasaray
Pas trafiğinde olsun girdiği pozisyon sayısında olsun tüm istatiklerde Galatasaray farklı oranda önde idi. Ama bir türlü meşin yuvarlağa topu yollayamadı ben dahil olmak üzere birçok taraftarı ayağa kaldırdı.

Burak Kafası
3 kere uygun pozisyon da kafa vuruşu yapan Burak Yılmaz bir türlü golü atamadı. 3 vuruştan ikisi dışarı giderken 1 kafa vuruşu da kaleci Beto'nun eldivenlerinde kaldı.

Muslera mı Gol Atsın?
Özellikle ilk yarında kalesinde devleşen kalecimiz Muslera elinden geleni yine yaptı. Kalesini en iyi şekilde savunun oyuncumuzun gösterdiği performansı defans oyuncularımızdan da beklerdim. Musleradan dönen topu iki kere tekrar Muslera çıkıp müdahale etti defans oyuncularımız baktı diye biliriz.

Nerde Kaldı Türk Futbolu
Maç esnasında olsun maç bitiminden sonra olsun Twitter da atılan twitler gerçekten bir Galatasaray taraftarı olarak beni üzdü. Özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarı takımımızın Avrupa da başarılı olmasın istemiyor daha doğrusu çekemiyor tabii destekleyenlerin alnından öperim. Aslında bu konu için yazacaktım sadece ama kafamdan geçenleri de yazdım hep birlik beraber olalım  Avrupa da Türk Takımlarına destek olalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder